Blog

Ościeżnica jest istotnym elementem systemu drzwiowego decydującym o jego funkcjonalności i atrakcyjnym wyglądzie. Podstawowym kryterium różnicującym ościeżnice jest ich konstrukcja, która może być stała lub regulowana. Dobrze dobrana powinna pasować zarówno pod względem technicznym – do grubości muru, jak i estetycznym – do stylu wnętrza oraz wzoru i koloru skrzydła drzwiowego.

Przy zakupie nowych drzwi często skupiamy się głównie na wyborze skrzydła drzwiowego, natomiast wybór ościeżnicy często jest efektem szybkiej decyzji. Tymczasem właściwie dobrana futryna odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż jako eleganckie obramowanie drzwi efektownie podkreśla ich walory. Kluczową kwestią do rozstrzygnięcia przy wyborze ościeżnicy jest jej konstrukcja - stała lub regulowana. Każda z nich sprawdza się w innym rodzaju wnętrza i w różnych sytuacjach montażowych. W ofercie firmy dostępne są ościeżnice w obu wariantach, wykonane z MDF lub drewna sosnowego, w wielu wzorach i kolorach.

Słoneczna Italia, Mediolan — włoska stolica mody i designu. To tutaj projektanci i designerzy wprowadzają innowacyjne pomysły w życie. To właśnie to miasto i Ci ludzie wyznaczają światowe trendy mody. Równie silne wpływy na trendy mają mediolańscy designerzy. Ich nietuzinkowe pomysły kształtują otaczającą nas rzeczywistość (...) Czarne drzwi pokojowe (...) Obserwując światowe trendy mody mogliśmy obserwować narodzenie się nowego trendu. To w Mediolanie narodził się nowy silny trend. Trend wprowadzający czarne drzwi do naszych mieszkań. Użycie czarnego koloru podkreśla stylistykę nowoczesnych wnętrz. Czarne drzwi wprowadzają element świeżości w designie. Innowacyjne stylistycznie czarne drzwi wewnętrzne to na pewno sukces ich twórców (...)

Jakie drzwi do mieszkania?

Sposób montażu drzwi wewnątrzlokalowych (drzwi wewnętrznych pokojowych, drzwi łazienkowych, ale także dotyczy to drzwi biurowych i wszystkich innych, które dzielą pomieszczenia użytkowane przez ludzi) oraz  wymiary drzwi do wewnątrz podlegają ograniczeniom zawartym w rozporządzeniu Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 14 grudnia 1994 r. dotyczącym warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich położenie (DzU 1995, Nr 10, Poz. 46 wraz z późniejszymi zmianami).

Wymagania prawne do drzwi wewnętrznych, czyli odpowiedź na pytanie: Jakie drzwi do domu?